Zaslužena zmaga v domači dvorani

RK Ajdovščina : RK Radeče Papir Nova  25:22 (12:8)
6

V soboto zvečer je bila v Ajdovščini odigrana tekma tretjega kroga prvenstva v 1.B državni ligi. Sinovi burje so na krilih fenomenalnega vratarja Luke Staniča, ki je ubranil kar 21 strelov, zasluženo in zanesljivo premagali goste iz Radeč. Ajdovci in njihovi navijači so se tako po tekmi lahko skupaj veselili. 

Ekipa RK Ajdovščine je pod vodstvom trenerja Branka Lebana in vodje moštva Jurka Pergarja nastopila v naslednji postavi:

Štrancar Matevž, Velikonja Matija 2, Koren Janez 1, Svetik Jani 4, Vidic Patrick, Stanič Luka, Pelicon Domen 1, Vasič David, Masilo Tilen, Bizjak Žan, Bratina Luka 4 (2), Breznikar Bor 6 (1), Tunanovič Jan 4, Koren Matic 3, Volk Luka, Krauthaker Brane.

11Do 21. minute in rezultata 7:8 je bila tekma izenačena, čeprav so Sinovi burje nekajkrat vodili za 2 zadetka. Je pa bil zadetek Kaučiča za edino gostujoče vodstvo na tekmi tudi zadnji, ki so ga Radečani dosegli v 1. polčasu. V domačih vratih se je namreč razbranil tokrat odlični Luka Stanič, ki je nizal obrambo za obrambo. Do konca polčasa so se naši z delnim izidom 5:0 odlepili in prvi polčas dobili z 12:8.4

Drugi polčas je potekal izenačeni igri, vendar so naši  z zadetki Matica Korena, Luke Bratine, Janija Svetika in najboljšega strelca domačih Bora Breznikarja z delnim izidom 4:1 tekmo le prelomili, saj je bil v 46. minuti rezultat 20:14. Do konca tekme so nato gostje  izkoriščali napake domačih, ter se počasi bližali. A več kot do zaostanka treh zadetkov niso uspeli, saj jim je namero po preobratu preprečil najboljši igralec tekme, vratar Luka Stanič.

V naslednjem kolu čaka Ajdovce težko gostovanje v Krškem.

Fotogalerija s tekme (foto: Primož Brecelj)

1 2
3 5
8 9
7 10
11 12

Plakat SP 32

WithU2

Kontakt

  • Rokometni klub Ajdovščina
  • Tovarniška cesta 7, p.p. 90,
  • 5270 Ajdovščina, Slovenija
  • Tel: +386 41 507 703
  • Fax: +386 5 368 90 39
  • Email:   Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
  •                Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Mladi pozor!

slide22

Pridružite se nam !!!